Press "Enter" to skip to content

Ücretsiz Fiziksel Numara Alma! (Telegram, WhatsApp SMS Onaylama)

Öncelikle bu yazıyı okuyorsanız tamamen bu işlemden memnun kalacağınızı baştan belirtmiş olayım. Kendim kullanmadığım hiçbir program ve uygulama ya da yöntemi internet sitemde yayınlamıyorum. Bu rehberde Fiziksel Numara Nedir?, Fiziksel Numara Kullanım Alanları, WhatsApp ve Telegram İçin Fiziksel Numara Onayı Nasıl Yapılır? gibi başlıkları inceleyeceğiz. Rehber bu sefer kolay olacak o yüzden herkesin anlayacağı düzeyde olacağına emin olabilirsiniz.

İnternette ücretli şekilde satılan onlarca site mevcut. Ya da ücretsiz şekilde dağıtılan ancak reklamdan kudurmuş fiziksel numara sunucuları, networkleri mevcut. Bütün bunlara bir çizgi çekiyor ve TextNow uygulamamızla tanışıyoruz. Uygulamamız Türkiye ve bir kaç lokasyonda engelli bulunuyor. Sizler için rehberin ilgili bölümünde paylaşacağım bağlatıdan indirebilirsiniz. Şimdi rehberimize geçelim…

Rehber İçeriği:

*WhatsApp Sahte Numara Nasıl Alınır?

*Telegram Sahte Numara Nasıl Alınır?

*TextNow Uygulaması Üzerinden Sahte Numara Alma?

Bu rehber yazılırken dinleninen müzik.

 

Fiziksel Numara Nedir?

Fiziksel Numara kısaca anlaşılabilir haliyle aslında bir karta sahip değilken internet ağının bağlı olduğu heryerden yönetebileceğiniz SMS ve Çağrı alabileceğiniz bir yönetim paneli bulunan ya da bulunmayan telefon numaralarıdır. Bazı fiziksel numaralar sadece çağrı alırken bazıları da sadece SMS almaktadır. Fiziksel numara üzerinize kayıtlı olmayan sizin veya bir başkasının mı kullandığı belli olmayan network ağı üzerinde anonim olarak kullanılanabilmektedir.

Fiziksel Numara Nerelerde Kullanılır?

Fiziksel numaraları SMS ve Çağrı onayı gerektiren bütün site ve uygulamalarda kullanabilirsiniz. Örneğin WhatsApp’ın kayıt olurken telefon numaranızı doğrulamak için araması veyahut sms göndermesi fiziksel numaraların hangi alanlarda kullanabileceğine bir örnektir. Fiziksel numara ile birden fazla hesap oluşturabilir ve onaylayabilirsiniz.

Facebook, Twitter, Instagram, VK, WhatsApp, Telegram… gibi bir çok SMS onayı isteyen uygulamalar için rahatlıkla fiziksel numara üzerinden onay işlemi yapabilirsiniz. Fiziksel numara ile internet üzerinde tamamen bir anonim olarakta gezinebilirsiniz. Ya da küçük çocuklarınızın tabletlerine Telegram, WhatsApp gibi anlık iletişim uygulamaları yükleyerek onlarla iletişim sağlayabilirsiniz.

Yani aslında fiziksel numaralar “sahte, yanıltıcı, dolandırıcılık” kavramlarıyla bağdaştırılsa da bu tamamen kullanıcının ne yapmak istediğine bağlıdır.

TextNow İle Fiziksel Numara Alma ve WhatsApp üzerinde kullanma!


TextNow Google Drive Üzerinden İndir!

Yukarıdan TextNow uygulamasını indirdiğinizi varsayarak uygulamayı nasıl kullanacağınız hakkında bilgi vermeye geçiyorum.

Öncelikle TextNow uygulamasını indiriyor ve telefonumuza kuruyoruz. (Kurarken sizden GooglePlay dışı uygulama olduğu için izin isteyecektir merak etmeyin güvenli olmasa paylaşmam. İndirin ve yükleyin ya da rehberin bundan sonrasını okumaya devam etmeyebilirsiniz.)

Kurduktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak bizleri

Bu alanda TextNow sizden uygulamaya hangi yolla giriş yapmak istediğinizi soruyor. Dilediğiniz gibi giriş yapabilirsiniz. Ben Facebook hesabı üzerinden giriş sağlayacağım. O yüzden aşağıda ‘Log in’ yazan kısma tıklıyorum.

Giriş yaptıktan sonra TextNow önünüze bir kaç numara önerisi çıkaracaktır. Dilediğiniz bir numarayı seçerek uygulamanın istediği izinlere onay verin.

Karşınızda işte fiziksel numaranız duruyor olacak. Bu telefon numarası ile şimdi bir WhatsApp hesabı kuralım. Kuracağımız WhatsApp hesabı için mutlaka WhatsApp Bussines uygulamasını kullanmamız gerekiyor. Normal WhatsApp uygulaması üzerinden kurmaya çalışırsanız eğer WhatsApp numaranızı kara listeye ekleyecektir. Bu durum daha da kötü olabilir cihazınızın kara listeye eklenmesine sebep yaratabilir.

WhatsApp Bussines uygulaması dışında hiçbir şekilde fiziksel numaranızla WhatsApp hesabı açmayı denemeyin.

WhatsApp kurulumunu da göstermeme gerek olduğunu düşünmüyorum. WhatsApp Bussines uygulamasını indirerek fiziksel numaranızla kurulum yapınız. Telefonunuzdan TextNow uygulaması açıksa eğer yani fiziksel numarayı aldıktan sonra silmediyseniz zaten SMS onayı istenildiği an yukarıdan TextNow bildirim olarak gösterecektir.

Kurulumu tamamlamış ve fiziksel numarayı almış bulunuyoruz. Fiziksel numaranızla bundan sonra istediğiniz gibi SMS ve Çağrı onayı yapabilirsiniz.

Bu rehberde “Ücretsiz sahte numara nasıl alınır” bu konuya değindim. Blogu takipte kalarak yeni rehberleri inceleyebilirsiniz.

Not: İnstagram’da işe yaramamaktadır.

YouTube üzerinde ve kendi kişisel bloglarında verdikleri linklerin içerisine onlarca reklam dolduran kardeşlerime de selam olsun. Yazıyı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz çünkü #Özgürİnternet.


TextNow Google Drive Üzerinden İndir!

6 Comments

 1. yusuf yusuf 19 Ağustos 2019

  merhaba hocam paylaşım için çok teşekkürler. merak ettiğim şey uygulama içerisinden sms atma vesaire olarak da kullanabiliyor muyuz?
  teşekkürler

  • ariferhan ariferhan 19 Ağustos 2019

   Merhaba. Evet kullanabiliyoruz diyemem ancak kısmi olarak evet kullanılabiliyor. Örneğin TextNow sizlere öneri olarak sunduğu numara hangi lokasyona bağlı ise o lokasyondaki numaraları arayabiliyor ve mesaj gönderebiliyorsunuz ücretsiz olarak. Ancak diğer şekilde premium bir hesaba sahipseniz eğer dilediğiniz alan koduna sahip numaralara mesaj gönderebiliyor ve arayabiliyorsunuz.

   • yusuf yusuf 19 Ağustos 2019

    o halde son bir soru daha 🙂 bu app’in premium paketlerinin en düşüğü ne kadar ücret talep ediyor aylık veya yıllık ?

    • ariferhan ariferhan 19 Ağustos 2019

     5$ ile 20$ arasında bir bakiye yüklemesi yapabiliyorsun. Her arama için 0.10$ gidiyor diye biliyorum ancak kullanmadım pekte detayını bilmiyorum.

 2. Asli Ayvaz Asli Ayvaz 23 Ekim 2019

  Çalışmıyoor Arif Bey, makalenize alternatif yerleri de ben söyliyeyim. Textnow deneyipte başaramayanlar Türkie’de bu işi hallıyla yapan 3 yer var. sanalonay,mobilonay ve smsal siteleri. Bunlardan birine girip numaranızı kolayca alabilirsiniz. Deneyin ve görün. İyi çalışmalar.

  • Arif Erhan Arif Erhan 3 Kasım 2019

   Efendim istisnalar olabilir ancak birden fazla kez deneme yanılma yolu ile yazdığım bir yazıdır. Makalenin başlığından da anlaşılacağı gibi tamamen ücretsiz bir şekilde nasıl yapabileceği konusunda bilgi vermek istedim. Fakat yorumunuz ve alternatif siteler için teşekkür ederim mutlaka görenler olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir