Press "Enter" to skip to content

Ücretsiz Alan Adı Nasıl Alınır?

Bu yazıyı okuyorsanız eğer sizi hiç uzun uzun lafa tutmayacak ve direkt olarak istediğinizi vereceğim. 2019 Yılındayız ve ücretsiz olarak .com, .net, .org, .com.tr uzantılı domainleri servis sağlayıcıları tarafından alabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü bu tarz bir işe girişmiş firma kesinlikle Avansas’ın 1 TL’ye maliyetinden daha fazlaya kargo ücreti dahil yolladığı karton bardaklar gibi reklam amaçlıdır ve zararına yapılan işlem vardır. Tabii ki reklama yatırılan para boşa mı gider elbetteki boşa gitmiş sayılmaz. Avansas’ın 1 TL üzerinden sattığı karton bardaklarla tanıştım desem yeridir. İşte sizde bu yazıyı okuyarak tanıştınız ve bu fısıltı gazetesi böyle ilerledi.

Neyse konumuza geçelim. Ücretsiz/Free domain almak istiyorsanız eğer aşağıdaki servis sağlayıcılarını kullanabilirsiniz ancak uzantılar pekte işinizi görecek gibi olmayabilir. Freenom en fazla kullanılan ücretsiz domain sağlayıcısı olarak listemde birinci sırada yerini alıyor. “.tk” uzantılı mail adresi alarak biraz daha kurumsal gözükebilir ya da direkt olarak “ben kötü işlerde kullanacağım bu mail adresini” diyebilirsiniz. Karar sizlerin tercihine kalmış bir şey aşağıdaki internet siteleri aracılığı ile bolca domaini ücretsiz olarak alabilirsiniz.

1. Freenom (.tk, .ml, .ga, .cf, .gq)

En popüler ücretsiz domain sağlayıcılarının başında geliyor Freenom. Kolay ve hızlı bir şekilde “.tk” uzantılı kullanıcı adı alabilirsiniz. (Tavsiye)

2. Dot.tk (.tk)

3. Codotvu.co (.co.vu)

4. Freedomain.pro (.co.nr)

5. Biz.nf (.co.nf)

6. yonlendirme.tripod.com (.tr.tc)

Sizlerde faydalı olabileceğinizi düşündüğünüz yazıda yer almayan ücretsiz domain sağlayıcılarını yorum olarak belirtebilirsiniz.

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir