Press "Enter" to skip to content

Tasarımcılar İçin En Popüler Yazı Tipleri 2019 (Serif, Script & Sans Serif)

Günümüzde mevcut olan bir çok yazı tipinin sayısına ve kalitesine hayran kalıyoruz. Grafik tasarımcıların bir çok yazı tipi arasından en iyi seçimi yapabilmeleri de oldukça zor çünkü ücretli ücretsiz milyonlarca yazı tipi var. Bu yazıda kullanabileceğiniz serif, script veya sans-serif yazı tiplerini görebilirsiniz. Günümüz tasarımcıları için özenle seçilmiş bir çok yazı tipini bu blog yazıma ekliyorum.

Mükemmel görünümlü bir yazı tipi kullanmak, her tür tasarımın ön plana çıkmasını sağlamak için en önemli parçadır. Elbette her zaman muhteşem bir tasarım çıkartmak için premium (ücretli) bir yazı tipi kullanmak zorunda değilsiniz. Ücretsiz milyonlarca yazı tipi arasından seçecekleriniz de sizleri oldukça profesyonel bir tasarım oluşturmaya sürükleyebilir. Bu yazıda üzerinde çalıştığınız tasarımınız için en ideal yazı tiplerini seçebilir ve ücretsiz olarak kullanabilir yada arşivinize bu birbirinden muhteşem ücretsiz yazı tiplerini ekleyebilirsiniz.

1 Milyondan fazla premium yazı tipi için Envato sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Potra – Free Futuristik Font

Potra - Free Futuristic Font

Potra yazı tipi fütüristik modern bir tasarıma sahiptir. Bu yazı tipiyle sosyal medya tasarımları, tişört tasarımları, web site banner tasarımları ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz.

Milea Free El Yazısı Fırça Font

Milea Handwritten Brush Font

Milea yazı tipi doğa el yazısını andıran tasarımıyla kitap kapakları, düğün davetiyeleri, web tasarımları ve bloglar gibi bir çok alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz mükemmel bir yazı tipidir.

Moon – Modern Yuvarlak Font

Moon - Modern Rounded Typeface

Moon, yuvarlak karakter tasarımı ile güzel bir minimalist sans-serif yazı tipidir. Bu yazı tipi, web sitesi başlıklarından poster başlıklarına kadar her şeyi tasarlamak için mükemmeldir.

Tahu – Free Script Font

Tahu - Free Script Font

Tahu minimalist tasarıma sahip modern bir yazı tipidir. Tişört tasarımları, web sitesi başlıkları ve sosyal medya yayınları için mükemmeldir. Tahu’yu ücretsiz olarak indirerek ticari ve kişisel olarak kullanabilirsiniz.

Odachi – Free Brush Font

Odachi - Free Brush Font

Odachi, kaba tasarıma sahip zarif ve ücretsiz bir fırça yazı tipidir. Ticari projelerinizde kullanmak tamamen ücretsizdir. Ayrıca sayıları, alternatifleri ve noktalama işaretlerini de içerir.

Hesland – Free Vintage Script Font

Hesland - Free Vintage Script Font

Hesland, şık bir vintage tasarıma sahip ücretsiz bir script yazı tipidir. Yazı tipinin ücretsiz sürümünü kişisel projelerinizle kullanabilirsiniz.

Sweet Buttermilk – Free Script Font

Sweet Buttermilk - Free Script Font

Bu yaratıcı ücretsiz script yazı tipi kesinlikle dijital ve baskı tasarımınıza benzersiz bir görünüm katacak el yazısı tarzı bir tasarıma sahiptir.

Mathison – Free Serif Display Font

Mathison - Free Serif Display Font

Mathison benim de kendi tasarımlarımda kullandığım müthiş bir Serif yazı tipidir. Ücretsiz olarak indirerek dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Aquatico – Free Stylish Rounded Typeface

Aquatico - Free Stylish Typeface

Aquatico, yuvarlatılmış bir tasarıma sahip şık ve ücretsiz bir yazı tipidir. Yazı tipi tasarımı derin denizden esinlenmiştir. Yazı tipinin ücretsiz sürümünü kişisel projelerinizle birlikte kullanılabilir.

Julietta Messie – Elegant Script Font

Julietta Messie - Elegant Script Font

Davetiyelerde, menülerde ve daha çok narin işlerinizde kullanabileceğiniz Julietta Messie yazı tipini ücretsiz olarak indirebilir ve projelerinizde kullanabilirsiniz.

Lactosa Bold Script Free

Lactosa Bold Script Free

Dini ve milli bayram tebrik kartlarında, sosyal medya tasarımlarında, davetiyelerde ve daha bir çok alanda kullanabileceğiniz bu script yazı tipini ücretsiz olarak kullanmakta özgürsünüz. Lactosa yazı tipiyle eşsiz tasarımlar oluşturabilir ve müşterilerinize ilgi çekici tasarımlarınızla büyük çapta başarılı bir izlenim bırakabilirsiniz.

Break – Free Typeface

Break - Free Typeface

Break yaratıcı bir tasarıma sahip yazı tipidir. Moda tasarım sayfalarında sıklıkla kullanabileceğiniz bir yazı tipidir ve tamamen ücretsizdir.

Mosk Free Typeface

Mosk Free Typeface

Eğer bir yazı tipi önerisi varsa kesinlikle bunun içinde Mosk’da olmalıdır. Mosk yazı tipini ücretsiz olarak indirebilir ve projelerinizde gerçekçi ve sadelik dolu fakat bir o kadar da etkileyici tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Oraqle – Free Script Font

Oraqle - Free Script Font

Oraqle, modern ve yaratıcı bir tasarıma sahip güzel bir fırça yazı fontudur. Tişört tasarımları, posterler, sosyal medya grafikleri ve daha fazlası için mükemmeldir.

Baksoda Free Font

Baksoda Free Font

Baksoda tebrik kartları, düğün davetiyeleri ve diğer çeşitli tasarımları tasarlamak için kullanabileceğiniz yaratıcı ve modern bir hat yazı tipidir.

Billy Ohio Typeface

Billy Ohio Typeface

Bu el yazısı font ile tekrik kartları, düğün davetiyeleri, sosyal medya postları ve tişört tasarımları oluşturabilirsiniz.

Significent Wild Brush

Significent Wild Brush

Çeşitli baskı ve web tasarımlarında kullanabileceğiniz bir başka yaratıcı el yazısı fırça fontu. Kişisel projelerle ücretsiz olarak dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Ve daha bir çok yazı tipini öğrenmek, indirmek, görüntülemek için blog yazılarımı takip edebilirsiniz. Aradığınız ancak bulamadığınız yazı tipleri veya yazı tipi önerileriniz için hemen aşağıya yorum bırakabilirsiniz.

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir