WebMaster

Pause Break Nedir? Pause Break Tuşu Ne İşe Yarar?

Pause Break veya bazen yalnızca Pause olarak gördüğümüz tuş bilgisayar üzerinde gerçekleştirilen herhangi bir işlemi durdurmak veya duraklatmak için kullanılabilir.

Örneğin bilgisayarda bir oyun oynarken menüye ESC tuşuyla çıkabiliriz. Bunun yanı sıra dilersek Pause Break tuşunu kullanarak da oyunu duraklatabiliriz. Pause Break tuşu eskiden fazlasıyla kullanılan bir tuş olmasına karşın artık geçerliliğini yavaş yavaş yitirdiğini ve kullanıcı alışkanlığından sıyrıldığını söyleyebiliriz.

Pause Break tuşunuza bastığınız taktirde çalışmıyorsa tuşu çalıştırmak için ekstradan CTRL tuşuna basmanız gerekebilir. Buna karşın bilgisayarınız tepkisiz kalıyorsa kullanılan yazılım Pause Break içermiyor veya bu tuşu fonksiyon olarak tanımıyor demektir.

Pause Break ile ilgili görsel sonucu

Arif

Merhaba ben Arif. Bir grafik tasarımcıyım, yaklaşık 6 yıldır şahıs ve şirketlere hizmet sunmaktayım. Burası benim web sitem ve hayatımda ilgimi çeken konuları arşivliyor, aktarıyor ve bilgi topluyorum. Merak ettiklerimi araştırıyor ve paylaşıyorum. Eğer ilgini çeken konular olursa sende vakit geçirebilirsin. İletişim kısmında e-postam yazıyor aklına takılan bir şey olursa da bir e-posta kadar uzağındayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı