Güncel

Microsoft Edge’nin Yeni Logo Tasarımı Sızdırıldı!

Microsoft Yeni Logosunu Tanıttı!

Diğer tarayıcılara nazaran araştırmalara göre %6.09 oranında kullanıma sahip olan Microsoft Edge’nin geçtiğimiz günlerde tasarlanan ve bir çok yenilikle beraber uygulamalara entegre edilecek olan logo tasarımı sızdırıldı. Microsoft Edge bununla beraber yeni getirecekleri özelliklerin Google Chrome’un rakibi olmasını tanımlayarak ilerlemeler kaydediyor. Tabii bu her ne kadar gerçekçi olacak orası tartışılacak bir konu ama Microsoft Edge’nin 3D yeni logo tasarımı bence yenilik açısından geç kalınmış bir hareket diyebilirim. Tabii bir önceki logolarını da daha minimal bir şekilde tasarlamış olsalar da tarayıcı piyasasının devlerini görüyoruz ki sürekli 3D formlarında logo tasarımları mevcut.

Microsoft Edge'nin Yeni Logo Tasarımı
Microsoft Edge’nin Yeni Logo Tasarımı
Microsoft Edge'nin Eski Logo Tasarımı
Microsoft Edge’nin Eski Logo Tasarımı

Dünya’da tarayıcı kullanım oranları!

tarayıcı pazarı verileri

Görselde de açıkça belirtildiği gibi Chrome’un gerçekten tarayıcı piyasasında büyük bir yeri ve rolü mevcut. Bunun sebebini stabil çalışmasından ve bir çok uygulama ile uyumlu olarak senkronize olmasından kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz. Google Play Store, Gmail, Google Kişilerim, YouTube gibi bir çok internet sitesi ve uygulamasıyla beraber tam bir senkronize içinde çalıştığı için insanlar hem telefonlarında hemde bilgisayarlarında Google Chrome’un bu özelliğini oldukça benimsiyor ve seviyorlar.

Önümüzdeki günlerde Edge’nin bu yenilik ataklarının 1 hafta içerisinde açıklanacağı düşünülüyor. Chrome ile arasında bir rekabet söz konusu olacak mı onu şimdiden bilmiyoruz ama göreceğiz.

Etiketler

Arif

Merhaba ben Arif. Bir grafik tasarımcıyım, yaklaşık 6 yıldır şahıs ve şirketlere hizmet sunmaktayım. Burası benim web sitem ve hayatımda ilgimi çeken konuları arşivliyor, aktarıyor ve bilgi topluyorum. Merak ettiklerimi araştırıyor ve paylaşıyorum. Eğer ilgini çeken konular olursa sende vakit geçirebilirsin. İletişim kısmında e-postam yazıyor aklına takılan bir şey olursa da bir e-posta kadar uzağındayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı