Press "Enter" to skip to content

Hakkımda

Merhaba, ben Arif.

avatar

Merhaba ben Arif Erhan. Yaklaşık 5 yıldır şahıslara ve kurumlara freelance grafik tasarım hizmeti veriyorum. Her şeye başlamadan önce portfolyomu şuraya bırakıyorum “Behance” tıklayıp yeni bir sekmede açılana kadar Hakkımda yazısının devamını okuyabilirsiniz.

Liseyi okumadan önce de grafik tasarım alanında amatörce uğraşlar sergiliyordum. Lise yıllarımda bilişim teknolojileri bölümü öğrencisi olmamın hayatıma kattığı faydalardan birisi de “kimse kimseye kolay ekmek sunmaz” felsefesi oldu. Sürekli araştırarak öğrendiğin yeni şeyleri tekrar ederek şu anda bulunduğum konuma yerleştim. Ayıptır söylemesi uzun dönem staj yaptım 11 ay. Stajımı yaparken edindiğim tecrübeler bir yana bir yandan da Freelance olarak işlerime devam ediyor, çeşitli WordPress tabanlı İnternet siteleri kurarak oralarda Anonim şekilde makaleler yayımlıyordum. Staj esnasında öğrendiğim ve pekiştirdiğim programlarla beraber okulumun bitmesinin ardından yaz tatilinde çalışmak için bir ajansta grafik tasarımcı olarak işe başladım. Çok uzun sürmedi ve ajans içerisindeki o hiyerarşiye katlanamayacağımı anlayarak hayatımın belli bir döneminde en azından şu an yaşadığım döneminde tamamen Freelancer olarak çalışmayı tercih ettim. Freelancer olmanın en iyi yanı ise çalışma saatlerinizi kendiniz belirliyor ve her şeyi zamanında hallettikten sonra geriye kalan bütün zamanı dilediğiniz gibi değerlendirme fırsatına sahip oluyorsunuz. Halen Erciyes Üniversitesinde eğitimime 1. sınıf öğrencisi olarak devam ediyorum.

Daha öncelerde farklı blog sitelerinde yazılar paylaşıyordum ancak hep kendinize ait olan bir alan her zaman daha özgürdür ve bende bu özgürlüğü kendi web sitemde tatmak istedim. Freelance çalışırken kalan boş zamanlarımda popüler teknoloji içeriklerini bu internet sitesi üzeriden paylaşmak adına kurdum. Adsense ile gelir elde etmek ve bu gelirimi WebMaster yolculuğumda kullanmak için reklamlarda gösterebiliyorum site içerisinde. Eğer sizde bir reklam veren olmak isterseniz eğer REKLAM kısmından bana ulaşarak web sitemde uygun bölümlerde reklam gösterebilir yada reklam makalesi satın alabilirsiniz. Karşılıklı olarak backlink içinde yine aynı kısımda bulunan kuralları okuyarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

Portfolyomu incelediyseniz eğer hemen şuradan “Buradan” iletişim sekmesine geçerek mail gönderebilirsiniz…

Projelerim: Türk BilimBir Parça EdebiyatCuff Agency, Redkit Reklam Ajansı

Telegram Kanalları:

Tasarımcılar Premium : Bu kanal üzerinde bir çok grafik materyallerini ücretsiz olarak paylaşıyorum.

WordPress Türkiye: Bu kanal üzerinde onlarca Envato Elements ve ThemeForest temasını ücretsiz olarak paylaşıyorum.

Netflix Turkey: Bu kanal üzerinden Netflix & BluTv gibi ücretli dizi ve film izleyebileceğiniz sitelerde bulunan film ve dizileri ücretsiz olarak paylaşıyorum.

Telegram Grupları:

WebMaster Telegram: Bu grupta WebMaster dünyasına ait her şeyi dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Ücretsiz WordPress temaları, backlink istekleri, php, html, css, script talep ve paylaşım, sosyal medya siteleri hakkında sorular… Gibi internet dünyasında bulunan bütün içerikleri paylaşmakta özgürsünüz. Sansürsüz ve özgür internetin hazzını bu grupta yaşabilirsiniz.

Telegram Nedir? sorusunun cevabını bu yazımdan öğrenebilirsiniz.