Press "Enter" to skip to content

1 Yıl Boyunca Ücretsiz Premium VPN (OkayFreedom)

Merhaba, en son çıkan haberler, yayımlanan resmi gazetedeki yasalar sonucu sizlerle “1 Yıl Boyunca Ücretsiz Premium VPN (OkayFreedom)“u tanıtmak istedim.

Okay Freedom’un premium versiyonunu 1 yıl boyunca ücretsiz bir şekilde kullanarak bir çok ücretsiz VPN programından daha hızlı bir gezinti sağlayabilirsiniz. İnternet’te gezinirken Anonim olmak istiyorsanız da aynı şekilde işinize yarayacaktır.

Image result for okay freedom

VPN Nedir?

VPN, Virtual Private Network yani Sanal Özel Ağ teriminin kısaltılmış halidir. En temel ve basit açıklamasıyla İnternet’te başka bir IP adresi üzerinden bağlanmanızı sağlayan hizmettir. VPN, bağlantınızı güvenli hale getirir ve herhangi bir ağa bağlanırken sizin bağlantınızı şifreleyerek kimliğinizin açığa çıkmasını önler. Aynı zamanda ülkenizde yasaklanmış (ör. Wikipedia) ve belirli alanları kısıtlanmış sitelere, veya IP’lere aynı şekilde VPN sayesinde bağlanmanızı sağlar. Aynı zamanda VPN gönderdiğiniz ve aldığınız bütün verileri kendisi şifrelediği için 3. şahısların ne yaptığınızı, hangi sitelere girdiğinizi, nerelerde gezindiğinizi görmesine de izin vermeyen bir güvenlik sistemi olarak da kullanılmaktadır.

VPN’in avantajları bunlar iken dezavantajları ise bağlandığınız sunucunun farklı bir ülkeden sağlanmasından kaynaklı olarak PİNG sorununu meydana getirir. VPN hizmeti sağlayan firmalar öncelikle sizlere bir deneme süresi sağlayarak VPN’nin hızını test etmenizi sağlar ardından da bu deneme süresi dolduktan sonra sizlerden ek ücret isterler. Eğer ücretsiz ve hızlı İnternet sağlayan bir VPN bulursanız aslında normal kullandığınız İnternet’ten daha mantıklı bir kullanım olarak gözükebilir.

Image result for vpn mantığı
VPN Mantığı nasıl çalışır?

VPN Ne İçin Kullanılır ?

 1.)Kısıtlı ve Yasaklı Sitelere Giriş

Bildiğiniz üzere geçmiş zamanlarda YouTube, Twitter gibi yüksek trafiğe sahip legal sitelerin bile yasaklandığını gördük. Özellikle bu durumlarda insanlar VPN programlarını, hizmetlerine büyük ölçüde ihtiyaç duyuyor. VPN sizin adresinizi başka bir ülkede gibi göstererek ve verileri şifreleyerek gönderdiğinden herhangi bir yasaklama veya kısıtlamaya uğramadan bağlanmanızı sağlıyor.

2.) Dosya indirmek (Torrent vs.)

Bildiğiniz gibi ülkemizde çoğu Torrent sitesi yasaklanıyor. Bunun sebebi yapılan yasa dışı dosya indirmeleridir. Dosya indirirken her ne kadar hızınızı yavaşlatsa da VPN kullanmanız güvenliğiniz açısından daha sağlıklı olacaktır.

3.)İş veya okul ağına ulaşmak

Uzaktan yapılan işlerin çoğunda güvenlik açısından şirketin size verdiği adreslere bağlantı yapılması istenir. Aynı şekilde okul ağının yönetimi içinde VPN ile bağlantı yapmanız önemlidir.

4.)Her Türlü Gizlilik ve Güvenlik

İnternet kullanımınızda güvenlik önemli bir unsurdur. Özellikle banka bilgileriniz gibi önemli bilgilerinizin 3. şahısların eline geçmemesi için VPN programlarını tercih edebilirsiniz. Bu programlar sayesinde verileriniz şifreleneceğinden kötü niyetli kişiler bilgilerinize kolayca erişemeyecektir.

Peki Okay Freedom’u nasıl ücretsiz bir şekilde elde edebileceğinizi soruyorsanız eğer yukarıdaki temel bilgileri aktardıktan sonra asıl olayımıza geçebiliriz.

Öncelikle OkayFreedom sitesine giriş yapıyoruz. Ardından güncel ve giriş yapabildiğimiz bir e-posta adresini yazıyoruz. OkayFreedom tarafından bizlere bir mail geliyor ve burada 1 yıl boyunca ücretsiz kullanım talebini bizim oluşturup oluşturmadığımız hakkında bir içerikle beraber onay butonu bulunuyor.

Gelen maile onay verdikten sonra bizi yeni bir sekme karşılıyor ve burada OkayFreedom’u indirmemiz isteniliyor. İndir butonuna bastıktan sonra bir mail daha iletiliyor ve içerisinde bizim kullanacağımız premium için yer alan anahtar bulunuyor. Kurulum işlemini bilgisayarımızda tamamladıktan sonra bilgisayarımızın görev çubuğu araçları kısmında göz ibaresi olarak bulunuyor. Üzerine tıkladığımızda “Ayarlar” kısmına gelerek VPN’i etkinleştiriyor ve maille bizlere özel olarak gönderilen anahtarı giriyoruz.

Artık VPN kurulmuştur, dilediğiniz gibi İnternet’te anonim olarak gezinebilirsiniz… Özgür ve Güvenilir İnternet’in nerede olduğunu biliyorum. Blog yazılarımı okumaya devam ederek bu yolculukta sizler de bir şeyleri öğrenebilirsiniz.

VPN PROGRAMINI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir